Uzmanından WordPress Eğitimi

299.99

Kategori:

Videolu Eğitim

Açıklama:

WordPress eğitimini işin mutfağından yani dijital ajansta çalışan bir uzmandan almak istiyorsanız tam sizlik.

Eğitim verilecek platform:

 • Videolu Eğitim ( Satın alma gerçekleştikten sonra mail adresinize video eğitim seti paylaşılacaktır.)

Verilecek Sertifika:

 • Proji Dijital Pazarlama Ajansı Eğitim Katılım Sertifikası

Bu kurs kimler için uygun:

 • WordPress Uzmanı Olmak İsteyenler
 • Kendine Web sitesi yapmak isteyen ve düzenleme yapmak isteyenler için.

İptal ve İade:

 • Sunulan bir eğitim olduğu için geri iadesi bulunmamaktadır.

Öğrenecekleriniz:

 • Wodpress Kurulumu (FTP- Filezilla)
 • Wodpress Kurulumu (Directadmin)
 • Wodpress Kurulumu (Cpanel)
 • Wodpress Tema Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler.
 • WordPress tema düzenlemesi nasıl yapılır?
 • Wodpress mail(SMTP) ayarları nasıl yapılır?
 • WordPress Yoast SEO Ayarları Nasıl Yapılır.
 • WordPress SSL Sertifikası Kurulumu

Makale

Online WordPress Eğitimi Nedir?

Kişisel, kurumsal web sitesi ya da blog oluşturmanın en popüler yollarından biri WordPress kullanmaktır. Gün içerisinde sıklıkla ziyaret ettiğimiz web sitelerinin birden fazlası WordPress tarafından desteklenmiştir. İlk yayınlandığında WordPress genel olarak yalnızca kişisel web sitesi ya da blog oluşturmak için kullanılan bir araçtı. Fakat günümüzde WordPressin birçok eklenti ve teması sayesinde her türden web sitesini kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Bu noktada kullanıcılar Online WordPress Eğitimi Nedir? sorusunu merak edebilir.

Tüm dosya türlerini desteklemesi, güvenli olması, Google ve kullanıcı odaklı olması, arama motoru optimizasyonu gibi uygulamalara izin vermesi ile WordPress pek çok işletme ve dijital ajans için ilk sırada kullanılan içerik yönetimi sistemleri arasındadır. Özellikle dijital ajans bünyesinde kariyer yapmak isteyenler için bu konuda uzmanlaşmak oldukça önemlidir.

Online WordPress eğitimi alarak en net şekilde hangi platformun sizin için uygun olup olmadığını keşfedebilirsiniz. Hangi web sitesi oluşturucusunun size ve sektörünüze uygun olduğunu belirleme konusunda net bir karar verebilirsiniz. Kendi deneyiminiz, bütçeniz ve yaratmaya çalıştığınız şey olmak üzere dikkate alınması gereken birçok faktör vardır.

Neden WordPress Eğitimi Almalısınız?

WordPress’in hemen her web sitesi için sıklıkla kullanıldığından daha önce bahsetmiştik. Çok popüler olduğu için eğitimi alan kursiyerler geniş bir iş alanına da sahip olacak. Dijital bir alanda kariyer hedefleyenlerin ilk öğrenmesi gereken platformlardan biri demek yanlış olmayacaktır. Bir blogdan bir e-Ticaret mağazasına kadar herhangi türde web sitesi oluşturmak istiyorsanız, WordPress en iyi seçenektir. Kaynak kodlu bir platform olduğu için de en çok tercih edilen sitelerden biridir. Çünkü platformu geliştirmek için kişilerin kendi fikirleriyle katkıda bulunmalarına olanak tanır. Ayrıca yeni başlayanlar için de kullanımı oldukça kolaydır. Pratik ve hızlı ara yüzü sayesinde tasarımlarınızda esnek olmanıza olanak tanır.

Online WordPress eğitimi WordPress sitesi aracılığıyla yeni bir işletme kurmak isteyenler ya da profesyonel bir WordPress geliştiricisi olmayı hedefleyenler için en çok tercih edilen eğitimlerdendir. WordPress konusunda uzmanlaşmış kişiler için de yeni keşifler sunabilecek bir eğitimdir. Çünkü dijital dünya sürekli olarak güncellenir ve değişir.

İnternette içerik yayınlamanın kolaylaştırılması bu hedeflerden ilkidir. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan dünyanın en popüler web sitesi oluşturma programını öğrenmek kariyerinizde bir basamak atlamanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte yeni bir kariyerin kapılarını da aralamaya olanak tanır.

WordPress ile tasarlayabileceğiniz bazı site örnekleri;

 • Kurumsal web sitesi,
 • Blog,
 • Portfolyo sitesi,
 • E-ticaret sitesi,
 • Haber sitesi gibi pek çok alanda hizmet verebilirsiniz.

Tüm ekran boyutlarında ve cihazlarla uyumlu olan platform sayesinde masaüstü, dizüstü bilgisayar, tablet ve mobil cihazlar aracılığıyla her yerden erişebilir ve kolayca çalışabilirsiniz. WordPress oldukça kapsamlı ve her detaya izin veren bir site sağlayıcısıdır. Bu nedenle online eğitim karşınıza çok fazla seçenek çıkaracaktır.

Online WordPress kursları yoğun bir çalışma programı olan kişiler için de idealdir. Video eğitimlerini istediğiniz zaman istediğiniz yerden izleyebilirsiniz. Bununla birlikte eğitim ile ilgili sorularınız olduğunda eğitmenle iletişime geçebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki dijital dünyada ister acemi olun ister deneyimli bir geliştirici her zaman öğrenebileceğiniz yeni bir şey çıkacaktır. WordPress kullanım kolaylığı sunması açısından kendi başınıza öğrenmek mümkün olsa da iyi planlanmış ve deneyimli bir eğitmen eşliğinde wordpress eğitim kursuna zaman ayırmak çok daha iyi olacaktır. Uzun vadede zaman ve emekten tasarruf etmiş olursunuz. Bununla birlikte öğrendikleriniz güncel ve kalıcı bilgiler olacaktır. Bu kurslar aynı zamanda öğrendiklerinizi hatırlamayı kolaylaştıran görsel ve işitsel öğeler de içermektedir. Bu ögeler ise öğrenmenin kalıcı olması için en iyi yoldur. Çevrimiçi kurslarda pek çok materyal de kolayca ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

WordPress Eğitimi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

WordPress eğitimi önerisi araması yaptığınızda karşınıza pek çok seçenek çıkacaktır. Bununla birlikte her online eğitimde olduğu gibi dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Öncelikle eğitimi alacağınız platformda teknik altyapı hazırlanmış olmalı ve eğitim süresince kesinti yaşanmamalıdır.

Hazırlanan eğitim planının tamamen SEO ve arama motoru odaklı olmasının yanında uygulamalı anlatımın olmasına dikkat edilmelidir. Böylece ders sırasında öğrendiğiniz ya da aklınıza takılan her şeyi dilediğiniz zaman eğitmene sorabilir ve iletişimde kalabilirsiniz. Ayrıca eğitimde teorik bilgilerin pratiğe dönüşmesi sağlanmalı ve böylece kalıcı bilgi yerleştirilmelidir.

Eğitimi veren eğitimci ile daha sonrasında da iletişimde kalabilme imkânı gelecekteki wordpress profesyonel yaşantınızda da avantaj sağlayacaktır. A’dan Z’ye ihtiyaç duyduğunuz tüm wordpress eklentilerini ve konularını pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bir kurs seçerken yalnızca temel konuları ele alan değil aynı zamanda yaptığınız web sitesini özelleştirmeye ve arama motorları için nasıl optimize edeceğinize de ağırlık veren bir eğitim planı seçmelisiniz. Burada da dijital pazarlama ajansı deneyimi olan bir eğitmenden kurs almanın önemi göze çarpmaktadır. Sektörün içinden, en güncel gelişmeleri takip eden bir eğitmen bunları aktarabilir.

WordPress Eğitimi Aldıktan Sonra Neler Yapabilirsiniz?

WordPress eğitimi alanlar eğitim sonrasında WordPress Uzmanı unvanını alırlar. Kendi web sitelerini tasarlayabilir ya da bir dijital ajans bünyesinde WordPress uzmanı olarak çalışabilirler. Bununla birlikte WordPress’in tüm eklentileri, özelleştirmeleri ve daha birçok alanında uzmanlaşırlar.

Eğitim sonunda;

 • Wodpress Kurulumu (FTP- Filezilla)
 • Wodpress Kurulumu (Directadmin)
 • Wodpress Kurulumu (Cpanel)
 • Wodpress Tema Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler.
 • WordPress tema düzenlemesi nasıl yapılır?
 • Wodpress mail(SMTP) ayarları nasıl yapılır?
 • WordPress Yoast SEO Ayarları Nasıl Yapılır.
 • WordPress SSL Sertifikası Kurulumu

Konularında uzmanlık kazanılması hedeflenmektedir. Online eğitim sayesinde deneyimli eğitmen eşliğinde öğrenciler kolaylıkla öğrenebilmektedir. Kursiyer kendi öğrenme yöntemine uygun bir hızda öğrenme deneyiminin tam kontrolünü eline alır. Zaman ve mekân kısıtlaması olmadan öğrenmenin avantajları çok fazladır.

Eğitmenle dilediğiniz zaman iletişime geçebilir ve aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Yeni başlayanlar için wordpress öğrenmek korkutucu gelse de bu eğitim ile platforma kolaylıkla aşina olabilir ve web tasarımı ile site yapısının temellerini öğrenebilirsiniz.

Dijital dünyada varlığını sürdürmek isteyen herkesin WordPress platformuna ileri düzeyde hâkim olması gerekmektedir. İster kendi kişisel web sitenizi yapın ister müşterileriniz için bir e-ticaret girişimcisi olun mutlaka bu konuda alt yapınızın sağlam olması gerekir. Bu eğitim sonunda halihazırdaki kariyerinizi günümüz şartlarına adapte edebilir, dijital dünyada kendinize yer açabilir ve bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

WordPress Eğitmeni Ümit Yılmaz Kimdir?

WordPress Eğitmeni Ümit Yılmaz, Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Bilişim Teknolojileri alanından mezun olmuştur. İzmir’de sektöre SEO uzmanı olarak başlayan Ümit Yılmaz aynı zamanda üniversite yıllarında da freelance olarak bu alanda çalışmalar yapmıştır. Yıllar içerisinde WordPress, Google reklamları ve sosyal medya reklamları konularında deneyim kazanarak dijital pazarlama uzmanı olarak kariyerine devam etmiştir.

İzmir’de çalıştığı ajanstan iki arkadaşı ile birlikte ayrılarak kendi dijital reklam ajansını kurmuştur. 10 kişilik uzman ekibiyle halen bu ajansta dijital alanda hizmet vermektedir. Kurumsal firmalara A’dan Z’ye dijital pazarlama hizmetleri, web sitesi kurulumu, Google, SEO, sosyal medya için prodüksiyon fotoğraf ve video çekimleri gibi hizmetler vermektedir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Uzmanından WordPress Eğitimi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir