Uzmanından Sosyal Medya Reklam Eğitimi

10,000.00

Kategori:

2 Gün Birebir Eğitim

Açıklama:

Sosyal medya reklam eğitimini işin mutfağından yani dijital ajansta çalışan bir uzmandan almak istiyorsanız tam sizlik.

Eğitim verilecek platform:

 • Birebir Ajansta Eğitim – Adres: İzmir/Bayraklı

Verilecek Sertifika:

 • Proji Dijital Pazarlama Ajansı Eğitim Katılım Sertifikası

Bu kurs kimler için uygun:

 • Sosyal medya reklam Uzmanı Olmak İsteyenler
 • İşletmelerin Satışlarını Arttırmak İsteyenler

Eğitim sonrası destek:

 • Sınırsız konu tekrarı videolara erişim

Eğitim verilecek sektör:

 • Hizmet, Marka Bilinirliği

Ödeme:

 • Eğitim öncesi nakit veya kartla 12 aya varan taksit seçeneği

İptal ve İade:

 • Sunulan bir eğitim olduğu için geri iadesi bulunmamaktadır.

Öğrenecekleriniz:

 • Sosyal Medya Pazarlaması

-Facebook Reklamları

-Instagram Reklamları

-Tiktok Reklamları

-Youtube Reklamları

– Twitter Reklamları

 • Dijital Pazarlama Araçlarının Kullanılması

– Sosyal Medya Gönderileri ve Tasarımları İçin Canva Nasıl Kullanılır?

– Facebook Business Suite Nedir, Nasıl Kullanılır?

Makale

Birebir sosyal medya reklam eğitimi nedir?

Sosyal medyanın pazarlama alanında gün geçtikçe daha güçlü bir araç olması bilinen bir gerçektir. Hayatlarımızda giderek daha fazla yer alan sosyal medya her gün yenilenen dinamik bir ortamdır. Bu ortam içerisinde yer almaya devam edebilmek için bilgilerin sürekli güncel tutulması gerekir. Şirketler, kendi markasını kurmuş olan girişimciler markalarını tanıtmak; küçük ölçekli işletme sahipleri işlerini büyütmek, kazançlarını arttırmak gibi sebeplerle daha düşük maliyetle daha çok kişiye ulaşılabilecek günümüzün en etkili yöntemi olan sosyal medya reklamlarını tercih etmektedir. Bu durum sosyal medya uzmanlığı gibi yeni bir iş kolu oluşmasına olanak sağlamıştır. Bu sebeple insanlar arasında sosyal medya uzmanlığı eğitimi, sosyal medya reklamcılığı eğitimi gibi eğitimlere taleplerin giderek artmasına sebep olmuştur.

Sosyal medya reklam eğitimi online olarak yürütülebildiği gibi birebir olarak da yapılmaktadır. Birebir eğitimlerde kişilerin direkt olarak iletişim halinde olmaları ve eğitimin karşılıklı sohbet ortamında gerçekleşmesi interaktif bir eğitim ortamı sunar. Eğitimin içeriği ile ilgili oluşabilecek herhangi bir soru, anında cevaplanır. Eğitim sırasında anlatılan yöntemler, sektöre göre tercih edilecek sosyal mecralar gibi konular örneklerle netleştirilerek eğitimin daha verimli geçmesi sağlanır. Böylece eğitimi alan kişinin, profesyonel anlamda eğitim kazanımlarını kullanması daha kolay olacaktır.

Bu eğitimde öğrenecekleriniz;

 • Facebook Reklamları
 • Instagram Reklamları
 • Tiktok Reklamları
 • YouTube Reklamları ve
 • Twitter Reklamlarını kapsamaktadır.

Neden Sosyal Medya Reklam Eğitimi Almalısınız?

Günlük hayatlarımızda hiçbir eğitim almadan rahatlıkla kullanabildiğimiz sosyal mecralar aslında, alt yapısında çok disiplinli bir çalışmanın ürünü olan ileri bir teknolojidir. Sosyal medya üzerinden gelir elde etmek için bu teknolojinin bize sağlayabileceği kapasitenin yüzde kaçından faydalanabildiğimizi bilmemiz gerekiyor. Bu da neden sosyal medya eğitimine katılmalıyım sorusuna bir cevap oluşturuyor.

Sosyal medya insanlar için giderek daha ilgi çekici bir iletişim aracına dönüşüyor. Sosyal medya ile kolay bir şekilde herhangi birine, bir kuruma, firma ya da markaya ulaşılabiliyor. Öyle ki bir ürün veya hizmet satan kurum ya da kişilerin sosyal medyada olmayışı; bu kurum ve kişilere olan güvenilirliği kısıtlıyor. Tüm dünyada e ticaretin yaygınlaşması, büyük küçük demeden şirketlerin sosyal medyada bir varlık sürdürmelerini gerekli kılıyor. Mevcut sektöre göre en uygun sosyal ağın etkili şekilde kullanılması ve her an yenilenebilen bu aktif ortamın iyi analiz edilmesi şirketler ve sosyal medya aracılığıyla işini yapan kişiler için kritik önem taşımaktadır. Bu da sosyal medya uzmanlığı ve sosyal medya reklam eğitimleri ile farklı platformların reklam algoritmalarının ve çalışma mantığının öğrenilmesi ile mümkündür. Bu eğitimler hem şirketler hem de bu alanda bir kariyer hedefleyen insanlar için son derece önemlidir.

Sosyal Medya Eğitimi Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Sosyal medyanın bir iş kolu haline gelmesi ve sosyal medya uzmanı ihtiyacının giderek artması ile bir anda bu kadar çok eğitim ve eğitmenin ortaya çıkması, doğru eğitimi ve eğitmeni bulma kısmına daha fazla özen göstermenizi gerektiriyor. Hali hazırda sosyal medya uzmanı eğitimi ya da sosyal medya reklam eğitimi gibi bir eğitim almak istiyorsanız araştırma yapmaya başlamış olabilirsiniz. Bu araştırmayı yaparken öncelikle ihtiyacınızın ne olduğuna dikkatli bir şekilde karar vermeniz gerekmektedir. İhtiyacınızı iyi analiz edip, piyasada var olan eğitimlerin içeriklerini incelemeli ve sizin ihtiyacınıza en iyi karşılık verecek eğitimi tercih etmelisiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da eğitmen seçimidir. Özellikle birebir sosyal medya eğitimi gibi bireysel eğitimlerde, kişinin ihtiyacına uygun eğitim hazırlanması ve eğitim içeriğinin kişiye doğru bir şekilde aktarılması çok önemlidir. Kariyer hedeflerinize doğru hizmet edecek bir eğitimi planlarken, sağlıklı ilişki kurabileceğiniz bir danışman seçmeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca eğitim içeriği hazırlanırken, piyasada bir sosyal medya reklam uzmanının ihtiyaç duyacağı video içeriklerinin hazırlanmasına yardımcı olacak programlar, bütçe yönetiminin nasıl yapılması gerektiğine dair bilgilendirmeler, eldeki verilere uygun içerik stratejisinin nasıl oluşturulacağı gibi yetkinlikler konusunda yönlendirmeler yapılması ve eğitmenin de bu yetkinliklere sahip olmasına dikkat edilmesidir.

Sosyal Medya Reklam Eğitimi Aldıktan Sonra Neler Yapabilirsiniz?

Sosyal medya eğitimi aldıktan sonra neler yapılabileceği ise akıllardaki bir diğer sorudur. Sosyal medya reklam eğitimleri en temel amacıyla, yeni bir anlayış olarak sosyal medyayı anlamak ve bilinçli sosyal medya kullanıcıları olmak için bir adımdır. Ancak profesyonel anlamda konuşulacak olursa, sosyal medya reklam eğitimi aldıktan sonra bu alanda danışman talebinde bulunan herhangi bir kurumda sosyal medya reklam uzmanı olarak çalışabilir ve bu alanda bir kariyer inşa edebilirsiniz. Eğitim içeriğinde öğreneceğiniz bilgiler doğrultusunda hangi platformda hangi reklamların kullanılacağını, nasıl bir yöntem kullanılması gerektiğini öğrenebilir; bu reklamların paylaşılma amacı ya da ne zaman paylaşılacağı gibi konularda uzmanlık kazanırsınız. Sosyal medya reklam eğitimleri sayesinde paylaşılan reklamların yönetimi, yönetilen sayfanın reklam analizi, yorumlama ve raporlaması süreçlerinin takibini sağlıklı bir şekilde yürütebilirsiniz. Bu eğitimleri almak için herhangi bir reklamcılık ya da pazarlama deneyimi gerekli değildir. Sadece temel düzeyde internet kullanma becerisi yeterli olacaktır. Bu yeni kariyer alanına yönelmek isteyen, işinde kullanmak isteyen ya da sadece bu alanı merak eden ve daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Sosyal Medya Reklam Eğitmeni Ümit Yılmaz Kimdir?

Sosyal Medya Reklam Uzmanı Ümit Yılmaz, Zonguldak’ta doğup büyümüş ve üniversite eğitimini Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra, İzmir’de bir ajansta çalışmaya başlayarak sektöre adım atmıştır. Profesyonel hayatının ilk yıllarında, üniversite döneminde edindiği freelancer tecrübelerinden faydalanarak SEO uzmanı olarak başlamıştır. Daha sonrasında ise WordPress, Google reklamları ve sosyal medya reklamları konusunda uzmanlaşmış ve kariyerine Dijital Pazarlama Uzmanı olarak devam etmiştir. Bir süre bu alanda çalıştıktan sonra, birlikte çalıştığı iki arkadaşıyla dijital reklam ajanslarını kurmuş ve bu alanda 10 kişilik dinamik bir ekip oluşturarak tüm kurumsal markalar için A’dan Z’ye pazarlama hizmeti vermeye başlamışlardır. Bu hizmetler içerisinde Dijital pazarlamaya uygun web sitesi, Google SEO, Google reklamları, Sosyal medya yönetimi ve reklamları, Sosyal medya içerik tasarımı için fotoğraf ve video çekimleri bulunmaktadır. Ümit Yılmaz SEO ve Dijital Pazarlama Uzmanlığının yanı sıra Sosyal Medya Reklam Uzmanı olarak uzun yıllardır çeşitli kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti vermektedir. Ayrıca kariyerinin başından itibaren edindiği tecrübeleri, Sosyal Medya Reklam Uzmanı olarak bir kariyere başlamak isteyen kişiler ile Sosyal Medya Reklam Eğitimleri aracılığıyla paylaşmaktadır.

Bu eğitimde olanlar:

 • Sosyal Medya Eğitimi
 • Sosyal Medya Kursu
 • Sosyal Medya Dersleri
 • Facebook Reklam Eğitimi
 • Instagram Reklam eğitimi
 • Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Uzmanından Sosyal Medya Reklam Eğitimi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir